?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Добромильський пивзавод
paschen
Першими відомими власниками пивзаводу була єврейська родина Геклів ще у 1850-х роках. Прибравши пивоварну справу до своїх рук, вона 1868 року її розширила. Завод обладнано вогняними варницями.


світлина 1907 року. джерело: polona.pl


У 1936-1937 роках власники збанкрутували і завод викупила інша єврейська родина - Ференців. До 1938 року вони провели повну його реконструкцію, придбали паровий котел, доставили з Перемишля нові варниці. На початку другої світової війни власники заводу спішно виїхали з Добромиля.

Восени 1939 року нова влада націоналізувала завод. Не припиняв він роботи і під час німецької окупації. У повоєнні роки пивзавод підпорядковувався Дрогобицькому пивтресту, об'єднанню пивзаводів, харчкомбінату, Львівському об'єднанню "Колос". З 12 квітня 1992 року підприємство стало акціонерним товариством відкритого типу "Добромильський пивзавод".

Наприкінці 1997 року ВАТ "Добромильський пивзавод" перетворюється у спільне українсько-чеське підприємство.
У 1998 році пивзавод було закрито. Інфраструктура підприємства, включаючи адміністративний будинок, зведений у 1868 році, була розібрана на будівельні матеріали та розпродана.

Все що залишилось від пивзаводу сьогодні.

світлина 2009 року. джерело: dobromyl.orgНа пивзаводі розливали кілька сортів пива: Галицьке, Жигулівське, Ризьке, Українське, Ячмінний колос.
Текст: І. Лазарик "Добромильський край", Коломия, 1999.
Етикетки: сайт Павла Єгорова.

  • 1
вічна пам'ять...

  • 1